Postovani, vec dugo imam veoma izrazene tegobe u vidu stalnog pecenja u predelu uretre i povremene bolove u donjem stomaku, kao i stalan nagon za mokrenjem. Pila sam mnogo antibiotika ali je poboljsanje od njih kratkotrajno, biljne cajeve (uvin, kukuruzna svila, rastavic) i razne oblike brusnice (nemacki koncentrat, cysticlean kapsule i sl) pijem stalno ali slabo pomazu. Od svega toga sam dobila duodenitis i gastritis (narocito mi je smetao biljni preparat palisept od kog mi se drasticno pogorsao bol u predelu duodenuma) , pa sad imam problem jer ne smem pomocna lekovita sredstva vise da koristim. U urinokulturi mi se cesto nadje preko 100000 e. Coli, ali u mikroskopskom pregledu urina uvek 2-4 leukocita, retke bakterije, retki bledi eritrociti, 2-3 plocaste epitelne celije, ostalo negativno. Koliki broj leukocita se smatra znacajnim za dijagnozu infekcije i da li je moguce da imam urinarnu infekciju iako nema povecanog broja leukocita u urinu? Ovo pitam jer moj urolog smatra da ne moze biti infekcije ako nema mnogo leukocita u urinu pa pojavu eserihije u urinokulturi smatra kontaminacijom. Ali moje tegobe ne jenjavaju i ja sam ocajna. . . Hvala unapred na odgovoru! Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Mozete proveriti da li nemate gljivicnu infekciju.
      zato uradite vaginalni i cervikalni bris na bakterije i gljivice i pregled
      stolice na bakterije i gljivice.
      ukoliko se negde izoluje candida onda se javite na moj meil: bocokic@gmail. Com