Postovani, ja sam pre 2 meseca imao povisen psa 54mg/ml. Nakon toga, odradjena su mi sve moguce analize. I jedino iz ph analaza su zakljucili adeno ca prostate, gleason score 7 (3+4) . A na nmr su utvrdili impresiju na triglomu od uvecane prostate, koja je nehomogenog izgleda. Pise isto da u m. Karlici ima nekoliko ilijakalnih igl pomera do 8mm. Ovaj deo ne razumem sta znaci to ilijakalnih? Scintigrafija skeleta je isto uredu. Dakle samo su ta dva gore pokazatelja prisutna, a ostalo je sve dobro, bilo je tu i jos nekih testova da ne nabrajam, ali sve je tamo u savrsenom redu. Nakon terapije, koju necu da spomenem u celosti, mozda u pravilniku ne bi trebao to da radim. Reci cu samo dobio sam hormonsku injekciju, i jedne tablete. Nakon mesec dana meni je psa pao na 1, 6mg/ml!!! E sad s obzirom da mi se psa smanjio toliko, i dosao na normalnu vrednost, interesuje me, da li to znaci da je sve uredu samnom, ili da li cu opet morati da radim biopsiju, itd. . . . Molio bih vas za odgovor, cisto da imam neki uvid sta se ovde sve dogadjalo. Zaboravio sam da napomenem da imam 55g. Hvala vam unapred. Svako dobro.

    Odgovoreno: 23. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Biopsija prostate je pokazala postojanje malignog procesa sa gleasonovim scorom 7.
      na mr su pronadjene povecane limfne zlezde u karlici sto je znak zahvatanja limfnog tkiva
      neo procesom.
      scintigram skeleta je pokazao da u skeletu nema metastaza.
      dobili ste hormonsku terapiju nakon koje je psa pao.
      to ne znaci da je maligni proces uklonjen, vec samo da je zaustavljena progresija.
      morate redovno na urolosko onkoloske konzilijume.
      mozete koristiti suplemente za jacanje imunog sistema.