Postovani, molim vas da mi protumacite nalaze biopsije prostate kod mog oca. Pre radjenja biopsije psa je bio 16. On ima 63 godine. Ovako glase: desno: inflammatio chronica stromalis gl. Prostatae. Levo: na jednom biopsijskom uzorku prisutan je fokus sa slikom: adenocarcinoma prostatae hg ii gleason score 6 (3+3) . Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Pri patohistoloskom pregledu biopsiranog tkiva prostate patolozi cesto pronalaze grupu celija koje nisu jos maligno transformisane ali koje nisu ni normalne gradje i njih notiraju kao xgpin. Tu postoje tri stepena gradacije. To je
      prognosticki vazna cinjenica jer obicno za odredjeno vreme celije na tim mestima maligno alteriraju.
      gleason scor je slicna klasifikacija vec maligno alteriranih celija.
      posto je gleasonov scor kod vaseg oca nizak. Pretpostavljam da ce onkolosko uroloski konzilijum naloziti
      radikalno operativno lecenje, naravno ako sve ostale pretrage iskljuce moguce metastaziranje tumora.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #115208

    • Zaklina Milenkovic 08. 02. 2014.

      I kako vam je sada otac? Moj otac ima sve rezultate kao vas otac pa me interesuje sta dalje?