Poštovani, suprug (rođen 1956. Godine) ima dijagnozu prostatitis hr 41. 0 37 cm vrednosti psa=9, 75 fpsa=0, 92 index sps/tps=0, 09 i zakazanu kontrolu u julu 2013. Molim za vaše mišljenje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 12. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Vrednost psa je povisen a i vrednost indexa je ispod 15% .
      neka se ponove ove analize kao sto vam je doktor rekao.
      nadam se da suprug ima odredjenu terapiju.
      ako i tada budu ovakve vrednosti, sledi biopsija.
      u medjuvremenu mozete uraditi trus/transrektalni pregled prostate ultrazvukom/.