Moje postovanje! Pregledom urina mi je utvrdjena klabsiella pneumoniae, zanima me kako sam je dobila i da li je mogu preneti partneru putem odnosa? Da li sam je mogla od njega dobiti? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 12. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Gram negativni bacil koji izaziva infekcije gornjih respiratornih puteva
      izrazene su infekcije sluzokoze nosa i usne duplje kao i sluzokoze larinksa.
      u imunodeficijentnih osoba su ceste i urinarne infekcije.