Radi sam vise puta spermogram i svaki put mi je nalaz bio odlican, pokretljivost preko 80% , broj preko 180 miliona, medjutim zadnji put su mi uocili kad svi moji spermatozoidi stanu u spoljasnjoj sredini nakon 2 h na temperaturi od 23c. Radio sam antisermatozoidna antitela nalaz negativan. Supruga je radila sve briseve i nalazi su bili uredni. Sta moze biti uzrok, zasto spermatozoidi koji su na pocetku ejakulacije imaju ocenu 10, nakon 2 sata imaju keca, budu nepokretni. Koji je uzrok i kako da ga odklonim.

    Odgovoreno: 12. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Pokretljivost spermatozoida je druga stvar.
      zivot spermatozoida izvan tela zavisi od mnogo faktora kao sto
      su ph, temperatura sredine itd. Smatra se da se za jedan sat 10%
      spermatozoida usmrti u spoljnoj sredini.
      uzimajte malo vise cinka, coq10, arginina i l karnitina.
      videti na www. Suplementi-srb. Com