Mom ocu su dijagnostikovali maligni tumor na bešici. Stalno su mu radili citoskopije, i nalaz mu je bio prvi stepen. Ali zadnji put kad su radili operaciju, stanje se pogoršalo i konstatovali tri poliferativ. Tu, jedan na trigonomu i dva na zadnjem zidu. Veličina do 2 cm. . Nalaz-carcinoma papillare transitiocellulare non invasivum gradus 2; pta. Veći deo dostavljenog materijala čini tumorsko tkivo. Dobijeni su sitni fragmenti subepitelnog tkiva i muskul. Sloja u kojima nije nađeno tumorsko tkivo. Sad tri nedelje posle operacije i dalje ima bolove, neznatne u predelu bešike i lekar mu je zakazao novu citoskopiju. Ono što me zanima je kako se to automatski vraća, iako su mu uradili već operaciju, da li to znači da nisu uspeli sve da sklone i šta je rešenje? Zanima me i u kom slučaju se radi vađenje bešike? Kao i da li znate koju hranu bi trebalo da izbaci iz upotrebe? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 08. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Besika se u principu vadi kada tumor infiltrira misicni sloj besike gde su
      krvni sudovi pa odatle tumor moze lako putem krvi metastazirati.
      inace karakteristika povrsnih tumora besike je da cesto recidiviraju i da su recidivi
      sve maligniji. Recidiviraju zbog toga sto uslovi koji dovode do tumora i dalje u organizmu perzistiraju a ne
      sto doktori nisu dobro odstranili tumor.
      ja predlazem ishranu po krvnoj grupi i obavezno koriscenje suplemenata.
      za vise imate moj meil: bocoic@gmail. Com