Postovani, imam 20 godina, i pre 2 dana mi se pojavila zlezda u preponskom delu, moze se opipati, kao i svaka druga zelzda ali je bolna na dodir. Prekjuce je bila bas bolna i pri hodu, juce manje, kao i danas sve manje boli. Bio sam juce da vadim krv, a rezultati stizu tek u ponedeljak. Inace poslali su me kod urologa, danas sam bio i on je rekao da nije strucan i poslao me kod hirurga koji tek moze u pon. Da me primi. Tako bih molio vase misljenje, da se ne brinem preterano, da li je to nesto opasno, i sta bi moglo biti uzrok? Da napomenem, ranije mi se to nije desavalo. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 06. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Otok jedne limfne zlezde u preponi je obicno reakcija na neku upalnu promeneu
      koze ili organa ispod otecene zlezde.
      vama je uzeta laboratorija i pregledao vas je urolog i koliko sam razumeo zakazan vam je pregled
      i kod hirurga.
      posle tih pregleda ce se vec znati vise o karakteru problema.