Poštovani imam 24 godine, seksualne odnose sa zaručnicom. Imam nalaz od kulture ejakulata koji sam dobio prije nekoliko dana našli su mi enterococcus facealis > 100. 000 cfu/ml. Zanima me dali ta bakterija izaziva neplodnost? I dali ta bakterija može raditi probleme oko zatrudnjivanja moje zaručnice?

    Odgovoreno: 06. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Nalaz te bakterije u spermokulturi govori da je kod vas prisutna infekcija na
      nivou prostate i ostalih struktura urogenitalnog trakta.
      ova infekcija moze izazvati neplodnost.
      zato uradite i spermogram. Ako on ne bude dobar, onda se javite urologu i
      zapocnite lecenje infekcije.