Postovani, molim vas da mi protumacite nalaz spermograma, koji je radjen posle apstinencije od 5 dana? I da li sa ovakvim nalazom moze doci do prirodnog zaceca? Volumen: 4, 0 ml; ph: 7, 8; viskoznost: normalna; likvefakcija: 20 min; spermatozoida/ml: 94, 5 miliona; spermatozoida/v: 378, 0 miliona; leukocita: 0, 8; okruglih celija: 2, 0; zivih spermatozoida: 33% ; nezivih spermatozoida: 67% ; a) progresivno brzo: 18% ; b) progresivno sporo: 28% ; c) neprogresivno: 7% ; d) nepokretni: 47% ; aglutinacije: nema; normalnih formi: 0, 66; abnormalnih formi: 0, 34; glave: 0, 15; vrata: 0, 09; repa: 0, 10; inicijalna fruktoza: prisutna. Hvala.

    Odgovoreno: 08. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Veci je procenat nezivih spermatozoida, pa bi
      trebalo naci uzrok tome, a potom adekvatno leciti.
      no bez obzira na to trebalo bi ocekivati prirodno zacece.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #114607

    • Hvala puno na odgovoru. Zanima me samo sta tacno znaci taj velik broj nezivih spermatozoida, da li oni smetaju da dodje do zaceca? Sta moze biti uzrok velikom broju nezivih spermatozoida? Da li je potrebna neka posebna terapija da bi se to popravilo? Unapred zahvalna.