Operisana sam 15. 06. 2013. Dijagnoza tu vesicae urinariae. Nakon 10 dana stigao je rezultat sa patologije, papilloma vesicae urinariae. Detaljno je napisano i zakljuceno da tumorskog tkiva u materijalu nma ni mitoza. Nisam dobijala terapiju, ali sam do sada isla na kontrolu-citoskopiju, i sve je dobro. Interesuje me zasto me lekar opste prakse i dalje vodi pod sifrom c67? Da li se u praksi papilloma vraca ili pretvara u maligno oboljenje? Hvala, unapred!

    Odgovoreno: 05. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Papilomi besike mogu recidivirati te je neophodno njihovo postoperativno precenje/ultrazvuk, cistoskopija/,
      kako bi se pri najmanjoj pojavi odmah odstranili.