Postovani, u urinokulturi imam preko 100000 e. Coli, pri mikroskopskom pregledu urina nadjeni su 2-3 bleda eritrocita, 6-8 epitelnih plocastih celija, retke okrugle epitelne celije, malo bakterija i malo sluzi. Takodje mi je iz brisa cerviksa i vagine izolovana e. Coli u veoma velikom broju. Zadnjih 15 dana imam veoma izrazene tegobe u vidu jakog pecenja i bola kod otvora uretre i u tkivu oko nje, kao i povremene probadajuce bolove u donjem delu stomaka. Ranije sam imala urinarne infekcije, uglavnom e. Coli i pila sam mnogo antibiotika. Brisevi uretre na hlamidiju, gonokok, mikoplazmu, ureaplazmu su negativni. Urolog kaze da posto je nalaz sedimenta urina miran iako ima e coli preko 100 000 u urinokulturi, to mora da je kontaminacija jer tvrdi da ne moze biti urinarne infekcije bez veceg broja leukocita u urinu. Nije mi dao antibiotike nego cajeve po izboru. Ginekoloskinja mi takodjenije dala antibiotsku terapiju jer smatra da to treba resavati dodavanjem hormona pa ce se tako lokalna otpornnost sluznice povecati. Kako moje tegobe postaju sve jace, ja postajem ocajna, te bih vas molila za misljenje i savet.

    Odgovoreno: 04. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Eserihija coli je normalni stanovnik debelog creva ali njeno prisustvo u urogenitalnom
      traktu kod mnogih izaziva velike probleme i vrlo se tesko leci.
      postoje ljudi koji se rode sa nedostatkom anti mikrobnog proteina i kod njih se eserihija ne moze izleciti ako se
      naseli u urogenitalnom traktu.
      zato u principu kod obolelih eserihijom treba raditi na jacanju imuniteta pravilnom ishranom, koriscenjem suplemenata,
      izbegavanjem stresnih situacija, uzimanjem najmanje dva tri litra vode na dan. . . .
      antibiotici i to po ab se uzimaju samo kada su tegobe velike. Uzimati ih sa probioticima kako bi maksimalno
      sacuvali crevnu floru.
      iz svih ovih razloga vam vasi doktori i nisu dali antibiotike.
      ja vam predlazem da sada uzmete antibiotik po antibiogramu koji vam je sigurno uradjen i to 5 do 10 dana.
      uzimajte ga obavezno sa probiobalance i paraprotex tabletama. Ova dva preparata uzimajte narednih pet sest meseci.
      videti na www. Suplementi-srb. Com
      za vise imate i moj meil: bocokic@gmail. Com