Postovani, od maja prosle godine imam problema sa urinarnim infekcijama uretre i prostate. Brisevima prostate i uretre od tada do danas sukcesivno su mi izolovane bakterije enterokokus, streptokokus beta hemolitikus, stafilokokus epidermidis, klebsiela, eserihija koli, proteus, i to najcesce enterekokus u paru sa nekom od pomenutih bakterija. Korisceni razliciti antibiotici, po ab. Po poslednje datim brisevima izolovana eserihija koli rezistentna na gotovo sve lekove sa ab osim na nekoliko cefalosporina. U poslednjih 15 dana radjeni 2 puta eho urogenitalnog trakta, osim eho pune besike koju treba da proverim za nekoliko dana, rektalnim pregledom prostate i ehom prostata je ocenjena kao dobra, dobrog volumena, homogena, 20 ml, bolno neosetljiva, u besici zaostaje minim. Kol. Urina nakon praznjenja, data urinokultura koja je negativna, testovi na hlamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu takodje negativni. Razlog zbog cega vam se obracam su problemi koji traju poslednja 4 meseca u vidu veoma ucestalog, urgentnog mokrenja, cesto i nocu, u toku dana postoje faze ucestalog mokrenja na svakih 15, 20 minuta koje traju i po 3, 4 sata, sa osecajem iznurene i izmucene besike, nakon cega dolazi do smirivanja simptoma, a cesto se desava i mokrenje na svakih sat vremena tokom celog dana. Narocito su ti simptomi izrazeni nakon defekacije kada se pre oko pre 3 meseca desavalo da za njom mokrim i po 5 puta u roku od 15 minuta, danas je to izrazeno samo u vidu osecaja iritiranosti besike i nekog, i jedino tada, osecaja nepotpunog praznjenja besike, a cesto je, ili gotovo redovno, defekacija okidac za kasnije ucestalo mokrenje i opisane simptome. Po poslednjim nalazima prepisani su mi detrusitol, cedax 10 dana 1x1, naproksen, himoral, blago poboljsanje nakon uzimanja detrusitola, ali poslednjih dana su ponovo ucestali opisani simptomi. Osim ucestalog i urgentnog mokrenja, nema drugih simptoma ur. Infekcija, jedino je blago peckanje prisutno, nesto jace narocito nakon opisanih faza mokrenja.

    Odgovoreno: 04. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Obavezno uraditi pregled stolice na bakterije i gljivice kao i kolonoskopiju.
      antibiotike iskljucite trenutno iz terapije.
      dok cekate na trazene nalaze mozete krenuti sa uzimanjem paraprotex i
      probiobalance tableta. Videti na www. Suplementi-srb. Com
      sa nalazima se mozete javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com