Poštovani, molim vas za mišljenje o rezultatu spermograma. Prametri su sledeći: količina ejakulata - 3ml ph nalaz ejekulata - 8 konzistencija - redja viskozitet - rastegljiva razređenje - 1: 10 broj spermatozoida u 1ml - 15. 000. 000 pokretljivost spermatozoida - 40% normalnih oblika spermatozoida - 50% patoloških oblika spermatozoida - 20% nezrelih oblika spermatozoida -30% unapred zahvalan, milan

    Odgovoreno: 03. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Prema ovome sto ste napisali spermogram je u globalu dobar, sem sto je broj manji
      a i viskozitet je povisen.
      to moze bitri posledica disfunkcije prostate najcesce zbog upale.
      iz onoga sto ste poslali to ne mogu da procenim.
      spermogram se uvek salje skeniran.