U urinu mi je pronadjena sreptococcus faecalis (enterococcus grupa) i na nalazau pored bakterije pise 8000. Pored nje imam i escherichia coli. Posto moj lekar, trenutno nije tu da bi mi prepisao terapiju, interesuje me, koliko je opasno i kako se leči? Hvala.

    Odgovoreno: 03. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Kada se u urinokulturi izoluju dve kice, najcesce se radi o kontaminaciji uzorka a sto ce
      reci da uzorak nije pravilno uzet.
      to potvrdjuje i mali broj klica.
      o infekciji se govori kada je broj preko sto hiljada klica u ml.
      predlazem da uk ponovite.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #114502