Poštovani doktore vojinov, već godinuipo lijecim prostatu. Od početka mi je nalaz tpsa bio 4, 03, posle toga markeri su mi u stalnom porastu, tako da je sad 29. 03. 2013 trentan rezultat tpsa 7, 24 a fpsa 1, 48. Napomiwem da do skora nisam imao problema sa mokrenje osim noćne potrebe, ali sad počinju velike teškoće-osjećaj hladnoće oko slabina, otežano mokrenje, hladna stopala. U početku sam trošio bazetam, finasterid, tamusin, antibioteike doxiciklin, nofacin, sad trošim omnic ocas ali stanje se samo pogoršava (zastoji u toku mokrenja, sperma nekad nekontrolisano izlazi, zatim lupanje srca, začepljenje nosnice, napetost u toku spavanja) kao alternativu koristim prostamol, ulje iz jetre morskog psa, cink sa vitaminom c, dosta jedem voća i povrća, (postim u toku velikog posta) radim kancelarijski posao i većinu vremena provedem sjedeći radom na računaru. Ne znam šta da radim, možda će mi moj urolog predložiti biopsiju, molim hitno vaše mišljenje da se smirim. Od srca vam hvala, poeta

    Odgovoreno: 03. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Neznam da li ste radili pregled urina i urinokulturu kao i pregled stolice na bakterije
      i gljivice.
      nije na odmet da uradite i endooskopski pregled debelog creva.
      odnos t psa i fpsa je 0. 20 ako sam dobro izracunao.
      mozete se sa ovim nalazima javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com
      pa da se dogovorimo oko daljnjeg tretmana.
      za nekoliko meseci ponoviti psa.