Postovani doktore, pre godinu dana javi sam se lekaru zbog bola u testisima. Prvi nalaz doktorov je glasi (bukvalno pisem sve sto je on naveo): " penis, oba testisa i epididimisa su urednoga nalaza, u glavi levog epididimisa se palpira cisticna promena oko 7mm, ll bezbolne na sukusiju, siroko otvorenih spoljasnji otvori preponskih kanala" nalozeno mi je da uradim eho testisa i nalaz kaze sledece: "oba testisa ehohomogena, u glavi levog epididimisa cista 7, 2 mm, levo vene p. P. Pri valsalvi do 4, 4 mm" e sad, moj problem je taj sto sam skoro na tom istom testisu napipao jos jednu kvrzicu, manju ali i pomalo drugaciju od ove vece ciste. Nalazi se direktno ispod ove stare ciste ali ne mogu odrediti da li je tacno na samom testisu ili onom kanalu iznad glave testisa (nadam se da sam makar malo jasan) . Takodje, poceo sam se osecati nelagodno zbog levog testisa svaki put kada nosim malo uzu odecu i cini mi se kao da se oblik samog testisa malo promenio - uglavnom, stvari nisu kao pre. . . Ja u svakom slucaju planiram da posetim lekara uskoro, ali bih voleo da cujem i vase misljenje. . . Hvala vam i nadam se da ste me iole razumeli, srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 28. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Znate da su ciste glave epididimisa benigna stvar.
      to sto ste ispod napipali pretpostavljam da je takodjer neka tvorevina epididimisa,
      a one su uvek benigne.
      tumori testisa, cega se vi plasite, rastu unutar testisa i oni se ne pipaju spolja sem kada
      toliko mnogo narastu.
      no, nije na odmet da se javite na pregled.