Postaovani, interesuje me da li zbog urealpazme kod supruga i smanjene pokretljivosti spermatozoida (13 posto) nedolazi do trudnoce posto sam sve analize uradila i kod mene je sve uredu. Dr je suprugu rekao da je smanjena pokretljivost zbog ureaplame i da i sa toliko moze da se ostane u drugom sanju. Molim za vase misljenje?

    Odgovoreno: 28. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Ureaplazma urealithicum je polno prenosiva klica pa treba oboje da se lecite.
      za to vreme odnosi su sa zastitom.
      tri, cetiri meseca nakon lecenja sledi kontrolni spermogram.
      tek sa popravljanjem spermograma treba ocekivati oplodnju.