Dobar dan. . Imam jedno pitanje i problem koji me jako muči. . . Volio bi da mi odgovorite i makar mi kažete šta da radim i di prvo da idem. . Ovako. . Da ne dužim jer bi sad mogao pisati bibliju. . Imam 26 godina i sumnjam na nizak nivo testosterona. . Posljedice slab libido jako, slabe nočne erekcije i jutarnjih kojih skoro nema. . Jako teško održavam erekciju i jako su slabe. . Do te mjere da nemam curu jer me je strah uz svu moju želju kad jednostanu teško se uzbudim i trena mi puno vremena i želja nije baš velika. . Sperma mi se se jako promjenila sa obzirom prije par godina. . Radio sam spermiogram. . I on nije baš najbolji. . Moram napomenuti da sam kasno ušao u pubertet tek sa 15, 16 i uvijek sam bio manji od svojih vršnjaka. . Rijetke stidne dlake. Ispod pazuha i po tijelu. . Jako slaba brada koju brijem svakih tjedan dva. . Vadio sam nekolicinu hormona privatno čisto zbog svoje paranoje i da vidim dali ima smisla iči za time! Sad da ih ne pišem sve ovako. . . Bavio sam se sportom od malih nogu mogu reči pretjerano i sa slabom ishranom i zatp sumnjam da je to razlog kasnog puberteta. . Jer sam bio jako mali i iscrpljen uvijek i automatski slaba proizvodnja testosterona! Pred kraj puberteta sam izrasao zadnji put par cm i tu mi je bilo kaou u glavi. . Kosa mi je jako opadala. . Stidne dlake isto. . Duplo se umanjio volumen stidnih dlaka. I slabije su i tanje. . . Tsh 4, 81 0, 27-42 t3 1, 6 1, 3-3. 1 t4 128 66-181 shbg 22, 2 13, 3-89, 5 kortizol 382, 1 185-624 fsh 3, 3 1, 3-19. 3 lh 5, 7 1, 2-8. 6 ukup test 3, 4 ng/ml 1, 75 -7, 81 slob test 2, 47% 1, 0-2, 97 po emni je povišen tsh i smanjen test ukupni. . Po emni je test prenizak za moje godine. . Meni su ga mjerili u ng/ml ali vidim po portalima da je u nmol/l i onda po toj jedinici bi moj bio 12, 5 nmol/l a vrijednosti su od nekih 9 - 28 nmol/l!! A čitao sam da ljudi od 20 do 35 godine bi trebali imati razinu iznad 4, 75 ng/ml ili nekih 18-20 nmol/l!! Pa sad mi recite šta da ja radim i dali je to nizak test za moje god. . Po tome ja imam libido 40 godišnjaka i više!! Molim pomoć i savjet!!

    Odgovoreno: 22. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Pazljivo sam pregledao vase vrednosti hormona i one su sve u referentnim granicama.
      mnogo ste preokupirani vasim "problemom" kojeg u stvari nema.
      predlazem vam da promenite nacin ishrane, da se i dalje bavite sportom. Pusenje, alkohol,
      narkotici zabranjeni.
      mozete koristiti suplemente redovno.
      i vase stanje ce se popraviti.
      mozete konsultovati i psihologa.