Molim za komentar spermograma, i da li sa ovakvim moze doci do oplodnje. . . Likvefakcija; 18 min konzistencija; normalna zapremina; 2. 6 ph; 8. 0 fruktoza; 1. 0 pozitivna aglutinacija; pozitivna broj spermatozoida; 154. 0 pokretni; 48. 0 slabo pokretni; 7. 0 nepokretni; 45. 0 normalne forme; 40% patoloske forme 60% leukociti 6-8 eritrociti / epitelne celije/ da napomenem da imam 28 godina i da prvi put radim ovo, unapred zahvalan

    Odgovoreno: 21. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Pozitivna aglutinacija, poviseni leukociti kao i smanjen procenat normalnih spermatozoida uz dobru pokretljivost,
      govori za prisustvo infekcije u urogenitalnom traktu ali i za moguce postojanje autoimunog procesa.
      zato treba uraditi bakterioloske preglede /urinokultura, spermokultura, brisevi uretre na bakterije, gljivice, trichomonas, hlamidiju i mikoplazme/kao i asa /antispermatozoidna antitela/.
      eventualna terapija bi usledila posle nalaza.