Poštovani, imam nekoliko pitanja na koje bi želeo da dobijem odgovor. Imam 30. Godina. Pre desetak godina sam posetio urologa. Dijagnostikovana mi je proširena vena na levom testisu. Zanima me da li može da utiče na plodnost kod muškarca, tj da li je potrebna operacija, s obzirom da sada imam 30. Godina. Do sada zbog toga nisam imao nikakvih problema, samo nekoliko puta sam znao osetiti neku bol, nelagodnost, ali brzo je prolazilo. Drugo pitanje se odnosi na promene koje sam uočio na kožici sa donje strane penisa. Na kožici ispod glavića, u predelu rese koja spaja penis sa kožicom nalaze se sitne bele tačkice. Samo na tom mestu, uvek iste veličine, samo što ponekad znaju da svrbe. Ne šire se, samo na tom mestu. Možete li mi preporučiti neku mast ili kako bih mogao to da uklonim.

    Odgovoreno: 21. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Varikocela na levom testisu je cesta kod muskaraca.
      ako je spermogram dobar ne treba da se operise.
      promene koje opisujete na frenulumu su verovatno polne bradavice,
      sto treba naravno pregledom da se potvrdi. One se lece -odstranjuju
      radio talasima.