Problem sa otežanim pražnjenjem mokraćne bešike od pre dva meseca, nalaz uz i ct male karlice: diverticulosis vesicae urinariae, sclerosis vesicae urinariae, ruc. Znam da je terapija operativna. Zanima me koliko je to komplikovano i koliki su izgledi za dalje normalno funkcionisanje.

    Odgovoreno: 20. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Skleroza vrata mokracne besike je cesta bolest muskaraca pri cemu se otezano mokri i besika
      se potpuno ne isprazni.
      terapija je operativna. Radi se elektroresekcija skleroziranog vrata besike. Operacija je rutinska.
      nemate razloga za strah. Uradite to u vecoj uroloskoj kuci.