Molim analizu spermograma likvefakcija 18 min. Konzistencija; normalna zapremina; 2. 6 ph; 8 fruktoza; 1. 0 (pozitivna) aglutinacija; pozitivna broj spermatozoida; 154, 0 10*9/l pokretni spermatozoidi; 48% slabo pokretni 7. 0% nepokretni 45. 0% normalne forme 40. 0% patoloske forme 60% leukociti 6-8 eritrociti / epitelne celije / molio bih strucno misljenje, imam 28 godina i prvi put radim analizu. Posle 6 dana apstinencije. Zanima me da li je sa ovim moguca oplodnja. Ako nije sta ciniti da bude. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 19. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Spermogram je dobar i pored lako smanjenog broja spermatozoida normalnog
      oblika kao i povecanog broja leukocita.
      ovo bi govorilo za verovatno postojanje infekcije na nivou prostate i semenih kesica.
      infekciju treba ispitati i detektovati, a potom pravilno leciti. Ako je polno prenosiva klica u
      pitanju, leciti oba partnera a odnosi su sa zastitom.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com
      pozovite se na broj i datum ovog odgovora.