Poštovani molim vas da mi odgovorite. Pre 8 dana nisam mogao da mokrim i otišao sam u urgentni centar i postavili kateter ipustili kući. Uradio sam ultra zvuk bubrezi su uredu kao i bešika, dok je prostata uvećana. U urinu mi je nadjena bakterija ešerihija koli. Uradjen mi je i tumor marker psa (ukupni psa 54, 0; slobodni psa 15, 8; index slobodni psa/psa 0, 29. Trebao sam ići kod urologa ali nije bio u bolnici taj dan, pa čekam sledeći četvrtak. Molim vas za mišljenje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Vrednosti psa u situacijama kao sto je vasa nisu merodavne.
      inace index fpsa/tpsa je kod vas uredan.
      kateter ce te nositi 10-12 dana nakon cega ce se pokusati sa vadjenjem istog.
      nadam se da ce te tada moci da mokrite spontano.
      psa ponovite posle dva tri meseca.
      do tada ste na terapiji/antibiotika dve tri nedelje a posle suplementi/.