Desni testis mi je drugaciji od levog veci ali izgleda kao da je iz 2 dela, iznad njega loptica meksa od testisa, ne boli me, ali mi se cini da je mall porasla u odnosu na pre koju godinu, ta loptica je velicine ko testis kad 2 komada, netso sam citao i sumnjam da je spermatokela, ako je to koliko je to opasno, jer utice na fertilitet (sterilitet) i da li mora da se operise, nikakvih problema nisam imao samo je je malo vece ne boli ne crveni ne popolavi nista a ni ne smeta mi. /. .

    Odgovoreno: 17. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Da se ne nagadja o cemu se radi, morate obaviti pregled kod urologa.
      inace spermatocela je benigna tvorevina i ona ne mora da se operise sem ako nije mnogo velika.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #113793

    • Zadnjih 3 god mi se pojavljuje otok desnog testisa velicine pesnice, u razmaku od 3/4 meseca, uvek primam antibiotike ili inekcije, i prodje. Radio sam tumor morkere, briseve, ultrazvuk svih organa, a testisa vise puta i svaki put je sve uredu. Desni testis je svo vreme malo veci od kad mi se prvi put javio otok, i ima jedna mala tvrda tacka na njemu, i uvek ima malih bolova na dodir, i kad nema otoka dok su bolovi kad je otok u pitanju mnogo jaaki. Sta da radim vise da me to jednom ya uvek prodje. . .