Postovani, nadam se da je ovo odgovarajuca oblast za postavljanje pitanja. Naime, prije nekoliko godina imao sam problem sa hlamidijom, ali sam nakon upotrebe odredjenih tableta, rjesio problem. Prije mjesec dana opet sam se testirao na hlamidiju, i nalaz je uredan. Takodje sam radio i ultrazvuk testisa i sve je u redu. Djevojka je takodje uradila bris i sve je uredno. Mene sada zanima, ujutru kada se probudim, zna nekada da mi bude malo vlazno oko glansa penisa. Ne mogu nikako da ocjenim da li ima neki iscjedak ili ne. Pa me zanima da li kod muskaraca moze biti da tokom noci, spavanja, da ustajala mokraca malo procuri, pa da to bude razlog sto nekada bude vlazno, da li je normalno da kod muskaraca nekada bude malo vlazan taj dio, da se ne odnosi bas na iscjedak, ili moze nesto drugo da bude u pitanju? Hvala

    Odgovoreno: 17. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Hlamidija je polno prenosiva klica.
      testovi koji se rade na hlamidiju nisu sto posto sigurni.
      u prilog tome je i nalaz kod vase partnerke-negativan.
      ako hocete biti sigurni sa hlamidijom onda uradite pcr /dnk/analizu na hlamidiju.
      zbog iscedka uradite briseve uretre i na bakterije, gljivice, trihomonas i gonokok.
      tako ce te zasigurno znati zasto je tako kod vas.