Odjednom sam dobila bolove 2 dana zaredom ali samo ujutru, to su bili jak boloi otisla sam u urgentni, ustanovljena mi je dijagnoza n 23 colicae renalis i. Dex doktor mi je dao da pijem no spa tablete 3 x 1 dok sam ih pila bolove nisam imala, od kako sam zavrsila sa lekovima tim polse 3 4 dana ponovo imam bolove ali samo predvece. . . Ovo su moji nalazi krvi i urina. . . . Hemotokrit 0. 38, hemoglobin 133 eritrociti 3. 91, mcv 97, leukociti 10. 9 celokupni pregled urina izgled: zamucen, boja: zuta. . Ph: 6 proteini pozitivni, glukoza negaticna, ketonska tela pozitivna, urobilinogen negativan, bilirubin negativan, hemoglobin pozitivan. . . Sediment urina: eritrociti dosta svezih leukociti 6-8 epitelne celije 10-15 skvamoznih cilindri/ kristali/ bakterija malo ostalo: dosta sluzi. . . . Pre 3 4 dana kad mokrim pecka me i boli me besika, ne jako ali onako malkice da se oseti bol. . . Na osnovu nalaza koje sam vam napisala nadam se da cete mi reci koi problem imam. . .

    Odgovoreno: 14. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Morate uraditi i ultrazvucni pregled bubrega kao i urinokulturu.
      u svakom slucaju uzimajte dosta tecnosti a uzimanje antibiotika ce zavisiti od nalaza
      urinokulture.