Da li neko moze da mi protumaci rezultate spermograma i sta je to spermicitogram. Cekamo rezultate spermokulture pa onda ja idem kod mog gineklologa i da vidimo sta dalje: izgled beličast zapremina ejakulata 1, 5 ref vred: 2-7 ml likvefakcija 5 (0-30 min) viskoznost smanjena - koagulacija da - ph 8, 5 (7, 2-7, 8) broj spermatozoida/ml 22 (20-250 x10^6/ml) broj spermatozoida/vol 33 (>50- x10^6/vol) progresivno pokretnih 20 (>25-% ) pokretnih u mestu 5 (>10-% ) nepokretnih 75 (-% ) leukocita 6-8 (u vidnom polju do 15-) spermocitogram # normalne forme 30 (>60-% ) abnormalne forme 70 (<40-% ) glava 16 (<30-% ) vrat 0 (<20-% ) rep 54 (<20-% )

    Odgovoreno: 12. 03. 2013.
    • Poštovana,
      U vasem spermogramu je smanjen procenat pokretljivih kao i procenat
      spermatozoida normalne forme. Najverovatniji uzrok ovoga je infekcija.
      cekate spermokulturu. Spermocitogram se odnosi na oblik spermatozoida.