Već godinu i po dana se mučim sa užasnim nagonom za mokrenjem, osećaj nelagodnosti i pritiska, golicanja, konstantna potreba za mokrenjem koja varira u nekim periodima se jako pojačava taj osećaj, u nekim smanji, ali nikada ne prestaje. Noću retko ustajem da mokrim, ali preko dana je užasno, ponekad je bešika zaista puna, a u nekim situacijama mogu da ispustim par kapi. Ako popijem makar i casicu vode u vrlo kratkom periodu, osećam da ću eksplodirati, a cesto imam i osećaj u uretri kao da će kapnuti iz nje, ali ipak se to ne dogodi. Osećam u uretri neko golicanje, nelagodnost, ponekad i pritisak i golicanje u donjem delu trbuha, tačno iznad pubične kosti, tačnije ja više nisam sigurna kada je bešika zaista puna, pošto konstantno imam tu nelagodnost i čak i kad mi se zaista mokri, ja mogu da trpim dugo pošto je potpuno isti osećaj i kada bešiku ispraznim (na uz je provereno da li se bešika u potpunosti prazni i sve je u redu) . Moram da napomenem da sam obavila analize urinokulture, ginekološkoi pregled i ultrazvuk. Svi rezultati su uredni, osim što je u urinokulturi pronadjen streptokok (koji sam vec ranije lecila antibioticima) . Napominjem da do sad nikada nisam rađala i imam 21 godinu (menstrualni ciklus dobila prvi put sa 20. God, pokrenuto cyclo proginovom, koju sam uzimala pola godine pre no sto su poceli uretralni problemi, natsvaila da je uzimam narednih pola godine i onda obustavila, ali su se uretralni problemi nastavili) . Šta bi moglo biti uzročnik ovom problemu, šta dalje da radim pošto ovaj osećaj nelagodnosti i nagon za mokrenjem postaje neizdrživ?

    Odgovoreno: 11. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Predlazem da jos doradite sledece preglede:
      -grupa vaginalnog sekreta
      -vaginalni i cervikalni bris na bakterije i gljivice
      -pregled stolice na bakterije i gljivice
      predlozio bih vam da pocnete koristiti paraprotex i probiobalance tablete
      narednih dva meseca.
      videti na www. Suplementi-srb. Com