Poštovani, da vas pitam meni je od jake upale lijevog testisa (prije 3 god.) sada dijagnostikovan da je testis atrofičan a desni uredan i imam povremeno blagi bol na testisima i vadio sam jutarnji testosteron i iznosi (15, 5nmol/l) a referentna vrijednost iznosi od 5, 8-30, 4nmol/l da li ovo odgovara za moje godine imam 20god. ? Unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 09. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Odgovara.
      testis obicno atrofira posle torzije. Ona se cesto ne prepozna i tretira se
      kao upala kako vi kazete.
      zato vidite sa nekim urologom da vas pregleda i da mu predocite ovu mogucnost.
      u tom slucaju preostali testis bi trebalo da se fiksira kako bi se predupredila i tu torzija testisa.
      intervencija je mala i laka.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #113394

    • Operisao sam prosirenu venu na desnom testisu. . . Posle nekoliko meseci se totalno osusio testis. . . . . Voleo bi da znam zasto je doslo do susenja testisa. . . Unapred hvala