Tumacenje spermograma. Izgled zuckast zapremina ejakulata2, 5 likvefakcija 15 viskoznost smanjena koagulacija da ph 8 broj spermatozoida 50 miliona/ml br. Spermatozoida /vol 125 progresivno pokretni 30% pokretnih u mestu 5% nepokretnih 65% leukociti 5-6 normalne forme 38% abnormalne forme 62% glava 13% vrat 0 rep49%

    Odgovoreno: 07. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Spermogram se salje skeniran.
      iz ovoga sto ste poslali malo je smanjen procenat pokretljivih a i
      procenat normalnih spermatozoida je smanjen.
      leukociti su poviseni sto bi govorilo da je infekcija uzrok ovakvog spermograma.
      infekciju treba istraziti i pravilno leciti.
      za ocekivati je poboljsanje spermograma.