Poštovani, molim za kratak komentar mog spermograma, ovo mi je drugi nalaz, na prvom koji sam radio pre tri meseca dijagnoza je bila oligoasthenoteratospermia grupa 3, da li su rezultati bolji odnosno da li ima pomaka? Hvala unapred! Volumen –2, 5 ml ph – 7, 7 likvefakcija – uredna viskoznost – uredna koncentracija – 53 x 10 6/ml ukupan broj – 132, 5 x 10 6 leukociti – 0 x 10 6/ motilitet a – 12% b – 29% , c – 21% d – 38% . Morfologija po krugeru: ovalne forme – 18% akrozomski defekt – 15% vakuolizirane – 7% mikrocefalične – 9% makrocefalične – 9% amorfne – 18% tapering – 5% anomalije vrata – 7% anomalije repa – 12%

    Odgovoreno: 09. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Iako prethodni spermogram niste poslali- pomak, bar po dijagnozi je veliki.
      naravno na bolje.
      sadasnji spermogram je uz mala odstupanja, fakticki uredan.