Postovani, izvrsena je incizija perianalnog abscesa, drenaza i nakon toga ab terapija gentamicin inj. I tabl. Orvagil 5 dana, uradjena mikrob. Analiza sadrzaja abscesa: 4024 e. Coli i nastavak terapije ciprocinal tabl. 5 dana. Terapija u toku uz ostale tegobe: osecaj stalne nadrazenosti predela izmedju anusa i testisa i po subjektivnom osecaju prostate, pojava otekline neposredno ispod testisa tokom erekcije koja je slabija nego ranije. Poslednje pomenute tegobe su se javile i pre intervencije abscesa a ukljucivale su svrab i bol u dubini anusa narocito prilikom stezanja misica (sfinktera pretpostavljam) , osecaj velike toplote u tom predelu, osecaj istegnutosti donjih trbusnih misica kao i taj subjektivni osecaj nadrazaja prostate prilikom sedenja, lezanja na ledjima i stezanja misica sfinktera. Trenutno su te tegobe znacajno smanjene ali i dalje prisutne. Visina 183, tezina 78, lose navike: cigarete, kafa. Inace rekreativac ali trenutno naravno bez fizickih napora. Hvala i svako dobro

    Odgovoreno: 09. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Obicno posle incizija perianalnog abscesa ostaju perianalne fistule.
      nadam se da ste konsultovali i hirurga proktologa za vas problem.
      smetnje koje imate su direktna posledica procesa koji je prisutan
      i koji ce te najverovatnije morati radikalno da resavate.