Poštovani, već 2 godine osećam bol u donjem levom delu stomaka, a ujedno i učestalo mokrim (nema nikakvog peckanja niti sluzi samo ponekad blagi grč između anusa i testisa) . Zbog bola u levom delu stomaka doktori su mislili da je u pitanju debelo crevo, mada je nakon kolonoskopije (čiji su rezultati bili dobri) ta opcija odbačena. Rezultati urina su uvek u granicama normale, jedino sa povremeno povećenom sluzi. Uradio sam spermokulturu, bris uretre, ultrazvuk abdomena, bešike i prostate i svi rezultati su bili dobri. Takođe sam uradio msct abdomena i male karlice, sve je bilo ok. Nakon svega toga uradio sam ultrazvuk testisa i otkrivena mi je varikocela ii stepena. Interesuje me da li varikocela može da uzrokuje ove probleme sa mokrenjem. Takođe sam uradio i spermogram, dijagnoza: normospermia i leukospermia. Rezultati spermokulture su dobri, a ipak prilikom spermograma leukociti su bili povećani. Molim za neko objašnjenje.

    Odgovoreno: 09. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Varikocela sigurno nije uzrok smetnji koje imate.
      nalaz leukocita u spermogramu i pored normospermije upucuje na postojanje neke hronicne infekcije.
      pretpostavljam da ste odradili sve bakterioloske preglede/urinokultura, spermokultura, brisevi uretre na
      bakterije, gljivice, trichomonas, gonokok, hlamidije i obe mikoplazme/.
      tu negde se sigurno krije uzrocnik.
      imate moj meil za vise: bocokic@gmail. Com