15. Maja 2012. G. , u kbc zvezdara, uradjen mi je tur prostate. Nakon izlaska iz sale prokrvario sam, pa je posle bezuspesnih pokusaja zaustavljanja istog, nakon sat vremena preduzeta klasicna hiruska intervencija na vratu m. Besike. Nakon te intervencije, a prilikom plasiranja katetera, koji nije mogao lako da se plasira vec putem gajda, odvojen mi je deo spoljasnjeg sfinktera prostate, ali sfinkter nije prekinut. Prakticno kateter je 23 dana stajao izmedju zida mokracnog kanala i sfinktera. Posle vadjenja katetera nastaju problemi sa inkontinencijom. Ponovo lezem u istu ustanovu i tek tada otkrivaju tu rupu kroz koju curi mokraca, uglavnom kada sam u stojecem polozaju ili se nakasljem. Tada mi je ponovo stavljen kateter, ali cistoskopski, kako taj deo (rupa) ne bi dolazila u dodir sa mokracom, kako bi to naknadno sraslo. Medjutim, to nije dalo rezultata, pa sam posle toga nosio urinalne kondome i kesu. Proslog meseca, zatrazio sam pomoc u kbc "dr dragisa misovic-dedinje", gde je pokusano da se teflon gelom, a ako to ne uspe nekim mrezastim tracicama, zatvori ta rupa. Medjutim, kada sam se probudio posle anestezije receno mi je da tim metodama nista ne moze da se uradi obzirom na velicinu rupe. Tada mi je u otpusnoj listi predlozeno da se izvrsi ugradnja-impantacija uretalnog sfinktera. Posle toga prestao sam da nosim urinalne kondome i sada koristim muske trouglaste uloske, koji se lepe za donji ves. Ono sto sam primetio posle toga da mi je inkontinencija daleko manja. Napominjem, da sam u stanju da kontrolisem mokrenje, tj. Mogu svojevoljno da mokrim i da to prekinem kad hocu, ali desava se i dalje da prilikom ustajanja ili nakasljavanja mokraca procuri. Takodje isticem da u lezecem polozaju, cak cele noci prilikom spavanja nemam inkontinenciju, kao i kada sedim. Koliko sam shvatio meni sfinkter funkcionise, ali ne u zeljenom obimu, posto se u navedenim situacijama javljaju povremene inkontinencije. Takodje mi je receno u navedenoj bolnici, kao i na vma gde sam bio na dva pregleda, da ne dolazi u obzir hirurska intervencija, jer je velika verovatnoca da bi nakon toga postojeca funkcija sfinktera bila u potpunosti unistena. Ono sto me interesuje i zbog cega vam se obracam, koji je razlog smanjenja inkontinencije prelaskom sa urinalnog kondoma na ulozak. Zatim da li je tacno da hirurskim putem ili na neki slican nacin ne dolazi u obzir intervencija zbog navedenih razloga. I na kraju, da li postoji jos neki metod kao pokusaj da se navedeni problem resi i ako postoji gde se to moze obaviti, bez obzira bila to srbija ili inostranstvo, a pre one poslednje solucije ugradnje vestackog sfinktera. Samo jos jedno pitanje. Pre uradjenog tur imao sam vise nego dobru erekciju i normalne odnose. Sve do pre mesec dana nisam pokusavao nista obzirom na pomagala koja sam nosio, jer je to vrlo neprakticno i neprijatno skidati. Kada sam odlucio da pocnem sa odnosima, erekciju sam imao i to zadovoljavajucu (ne bas kao ranije) pre odnosa i tokom odnosa, ali mi se cini da je tokom odnosa popustala, da bi kada se odnos zavrsio nje nije bilo, sto ranije nije bio slucaj. Da li bi ste mi i u tom smislu preporuciili nesto radi poboljsanja. Izvinjavam se na preopsirnosti, ali situacija u kojij se nalazim je vrlo komplikovana. Unapred hvala na razumevanju i odgovorima.

    Odgovoreno: 05. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Jedna od najgorih komplikacija posle turpa je inkontinencija koja je
      najcesce posledica lediranja spoljasnjeg voljnog sfinktera.
      to se ranije resavalo penilnim klemama i kondomima, danas vestackim sfinkterima.
      morate videti sa vasim urologom oko sfinktera i o eventualnoj
      konsultaciji u nekom od centara u inostranstvu gde su to rutinske intervencije.
      pokusajte koristiti cialis 2x nedeljno postujuci kontraindikacije.
      suplemente mozete uzimati redovno.