Postovani. . Imam 20 godina. Osecam neprijatnost u desnom testisu, tegobe u donjem delu ledja sa desne strane malo iznad kuka i ponekad me boli oko prepone. Inace treniram fudbal i u toku treninga nemam nikakve tegobe. U glavnom mi se desava dok sedim duze vremena ili tek posto se probudim i ustanem iz kreveta. . Prvi sevajuci bol u desnom testisu sam osetio pocetkom septembra. Citajuci po forumima i plaseci se onog najgoreg, sredinom novembra imao sam pregled kod urologa (kucni prijatelj, doktor u penziji) opipao me je i rekao da je sve u redu. Odlucio sam da odem i na ultrazvuk desnog testisa, a rezultati su bili skroz normalni. Takodje me brine jedan cvoric, oblika i velicine manjeg od zrna graska, koji se nalazi skroz na vrhu desnog testisa (ja mislim na vrhu epididymisa) ali ne znam sta je to tacno. Jos da napomenem da su mi oba testisa iste velicine, glatki sa strana. . Ako mozete da pomognete savetom, bio bih vam zahvalan. .

    Odgovoreno: 05. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Dobro je sto ste uradili ultrazvuk testisa.
      uradite i osnovne laboratorijske preglede krvi i mokrace.
      bolovi koje osecate mogu biti od prostate, pocetne preponske kile ali i od kicme.
      sa laboratorijskim nalazima idite kod hirurga i neurologa.
      ako oni iskljuce kilu i kicmu, ondsa idite urologu na pregled.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #113247

    • Hvala na brzom odgovoru. . Od lekara opste prakse cu traziti uput za neurologa i hirurga, ako oni ne utvrde nista, javicu se urologu. . Da li smem da pijem naturoplex tablete, ili neki antibiotik svojevoljno? I ako vam nije problem, samo da mi objasnite tu pojavu kvrzice (velicine i oblika manjeg od zrna graska) na vrhu desnog testisa. . Plasi me, postajem hipohondar! Hvala unapred.