Postovani u vezi pitanja koje sam postavio 27. 02. 2013 (krvave tragove na dolnjem vesu ujuto 2 dana za redom - preko dana je ok) . . . Bio sam ujutro kod urologa i on mi je preporucio uretroskopija. Doktor mi je rekao da moze da bude neka infekcija ili izrastok. . . . . Molim vas da mi date i vase mislenje o samoj intervenciji, dali je neophodna, dali je bolna, sta moze da bude i sta je mislio kad je rekao izrastak. Puno vas pozdravjlam i zahvaljujem unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 03. 03. 2013.
    • Poštovani,
      To je endoskopski rutinski pregled uretre i besike/uretrocistoskopija/ koji se radi kod svih
      krvavljenja iz mokracne cevi ili mokrenja krvi.
      ovim pregledom se trazi mesto krvavljenja u kanalu ili besici,
      radi se uvodjenjem cistoskopa pod kontrolom oka uz prethodno anesteziranu
      sluzokozu uretre raznim anestetickim gelovima.