Molim vas da mi pojasnite analize spermograma mog supruga broj spermatozoida u l 1, o; u ejakulatu 3, o; zivih sperma. 30, o% . Ukupno pokretnih 30 od toga aktivna progresija 10, 0; slaba progresija 20, 0; nepokretnih 70, 0. Normalnih oblika 20% , patoloskih oblika 80% od toga: defekt glave 70, 0% ; defekt vrata i srednjeg dela 10, 0% sperma: oligoasthenoteratozoospermia gr. Iii. U braku smo 3 god. Nemamo dece pa smo krenuli na analize, unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 27. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Spermograme saljite skenirane.
      ako sam dobro razumeo vas prepis spermograma, radi se o spermogramu sa
      izrazeno smanjenim brojem spermatozoida, smanjenom pokretljivoscu istih i sa
      samo 20% spermatozoida normalnog oblika.
      sa ovakavim spermogramom se ne ocekuje prirodna oplodnja, pa
      je najbolje da razmisljate o vto.