Pošto me već duže vreme (nekoliko nedelja) pecka nakon mokrnja, pecka me i sam glavic, blago boli u predelu medjice, uradio sam pregled urina, urinokulturu, spermokulturu i briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplzmu, gonokok. Osim što su je u brisu nadjeno dosta enteroccocus spp. A u uk značajan broj bakterija kože, eserhije coli i enteroccocus-a (iako je ppriprema bila adekvatna i dat srednji laz urina) , nalaz sk je isti. Ranije sam imao infekciju proteusom, a takodje se pre nekoliko meseci nakon sto je prostata bila velicine 16ml porasla je na 23 ml sa malim kalcifikatom i fibrozom. Po antibiogramu soj je osetljiv na amoksicilin, penicilin, ciprofloksacin, ali ne na makrolide, tetracikline i sl. U svakom slucaju, posto sam samog sebe lecio antibioticima pre dve godine i dobio od tada hronicne upale tetiva, paljenja i zarenja po kozi, ne bih da ponovim slicnu glupost. Koji antibiotik je najbezbedniji, i sta da radim da se ratosiljam ovih bakterija.

    Odgovoreno: 27. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Odnosi sa zastitom.
      raditi na jacanju imuniteta / pravilna ishrana, anti stresno ponasanje, suplementacija/.
      od suplemenata: paraprotex, probiobalance, oregano kapi, d drops kapi
      videti na www. Suplementi-srb. Com