Sve najbolje zelim i ako mozete da mi protumacite moj spermogram volumen-5, 3 ml (2, 0ml) ph-7, 3 (7, 2) likvefakcija-uredna viskoznost-smanjena koncetracija-23x10 6/ml (20x10 6/ml) ukupan broj-122x10 6 (40x10 6) leukociti-0x10 6 (1x10 6/ml) motilitet a-5% (25% ) b-17% a+b-22% (50% ) c-4% d-74% morfologija po krugeru: ovalne forme-7% (15% ) akrozomski defekt-10% vakuolizirane-12% mikrocefalicne-14% makrocefalicne-16% amorfne-10% tapering-5% anomalije vrata-11% anomalije repa-15%

    Odgovoreno: 25. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Tesko je tumaciti ovako spermogram.
      spermogram se u principu uvek salje skeniran.
      na osnovu ovoga sto ste poslali vidim da se radi o smanjenom
      procentu pokretljivih spermatozoida i o smanjenom procentu spermatozoida normalnog oblika.
      vise stvari mogu dati ovakav spermogram.
      potreban je klinicki pregled i jos dosta anamnestickih podataka.
      koristite arginin i l karnitin amino kiseline, vitamine, co q10.