Postovanje, interesuje me da li se enterokoka u spermokulturi moze dobiti oralnim putem i preko koze ili ruku partnerke i ako moze koje bi pretrage trebala da uradi? Koji je put ulaska bakterije u spermu od vrha glans preko uretre u prostatu ili obrnuto i da li bih onda trebao da imam enterokoku i u uretri posto u uretri nemam?

    Odgovoreno: 25. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Klice pa tako i enterokok se naseljuju u sredinama koje im pogoduju.
      prenose se i hematogenim putem a ne samo per continuitatem.
      partnerka moze uraditi vaginalni i cervikalni bris na bakterije.
      odnosi mogu neko vreme biti sa zastitom, narocito ako se
      upraznjavaju analni odnosi.