Postovani, da li postoje druge mogucnosti i kako jos moze muskarac dobiti genitalnu hlamidiju (u nalazu stoji da je primecena ili izolovana, bez naznake masa, veliki br itd, svakako je tu ali bez simptoma) , osim seksualnim kontaktom??!?!! Da li se i ureaplasma i mikoplasma takodje prenose samo seksualnim kontaktom (svim oblicima) ? I da li je neka od ove 3 bakterije prirodni stanovnik u organizmu? Pitam se kako je to iko prvi dobio? Hvalaaaa

    Odgovoreno: 22. 02. 2013.
    • Poštovana,
      To su polno prenosive klice i ni jedna od njih
      nije normalni stanovnik naseg organizma.
      postojale su i ranije ali nismo znali za njih
      niti smo imali metode za njihovo dokazivanje.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #112795

    • Postovani, imam 15 godina i do sada nisam imao sexualne odnose, ali mi se na obodu glavica stvorile kao neke bele cekinje ili bubuljice sta vec, jel je to zbog puberteta ili da odradim bris?: ) pozdrav