Postovani, pojavljuju mi se na glavicu penisa crvene tackice pracene svrabom i crvenilom. Uspevao sam da ih otklonim ali se vracaju. Dermatolog mi je tom prilikom preporucio canesten kremu. Moje pitanje je sledece: kolika je verovatnoca da je moja devojka asimptomatski nosioc te bakterije? I da li to znaci da je upraznjavala seksualne odnose sa drugim osobama pa ih je na taj nacin stekla? Sa postovanjem iscekujem vas odgovor u sto skorijem roku jer mi ova misao ne izlazi iz glave, slobodan.

    Odgovoreno: 22. 02. 2013.
    • Poštovani,

      kozni doktor vam je dao antimikoticnu mast pa ako se
      promene povlace onda se radi o gljivicnoj infekciji.
      to mozete potvrditi ili iskljuciti brisom sa promena.
      to nije polno prenosiva klica.
      pri svakom padu imuniteta i koriscenju antibiotika ova infekcija moze da se javi.
      narocito kod zena, tako da lose misli odbacite.