U spermogramu su nadjene bakterije enterokoke, lece se citeralom i klomifenom uz probiotik. Uradjeni su hormoni posle 7 dana uzimanja lekova i fsh je 25, 6; a lh je 22, 9. Da li je moguce da su hormoni visoki zbog uzimanja lekova? Preporuceno je da se pije i dalje citeral i klomifen. Losih navika nema (alkohol i duvan - ne) , imam oko 10kg vise. Radio sam spermogram zbog broja spermatozoida i pokretljivosti, zbog planiranja potomstva. Zbog puno bakterija (preko 100000) , nije utvrdjen broj. Zanima me vase misljenje i da li treba uraditi i bris?

    Odgovoreno: 19. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Ne verujem da su hormoni poviseni zbog uzimanja klomifena. Uostalom kratko je i vreme.
      misljenja sam da prvo morate sanirati infekciju a da ce se potom broj i pokretljivost spermatozoida
      spontano i povecavati. Visoki fsh i lh su posledica nekog "desavanja" u testisima /infekcija? /.
      potrebno je uraditi kompletno bakteriolosko ispitivanje /svi potrebni brisevi/.
      ako se utvrdi polno prenosiva infekcija lece se oba partnera.
      odnosi da vam budu za sada sa zastitom.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com