Postovani, dekina dijagnoza (77) je adenocarcinoma prostate g2, gradus g9 (4a+4b) . . Ne moze da mokri, nosi katetar vec mesec dana, uz nalaz: prostata velicine zelenog oraha, nejasno ogranicena, hrapave povrsine, bubrezi uredne velicine, i oblika, normalnog paraenhima, bez kalkuloza, obostrano se primecuju znaci pocetnog zastoja! Od terapije jedino uzima dycinone 3x2, ciprocinal, i pipem, i plus kardiosku terapiju. . Rekli su da se javimo onkoloskom konzilijumu. . Interesuje me vase misljenje, prognoze, savet. . Hvala

    Odgovoreno: 14. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Radi se o carcinomu vise agresivnosti/gleason skor 9/ te je tesko govoriti o prognozi i tretmanu
      bez posedovanja ostalih parametara. To ce kolege na onkoloskom konzilijumu imati i predlozit
      ce nacin terapije. Verovatno hirursku kastraciju ili hormonalnu kastraciju