Molim vas da mi pomognete i pojasnite nalaz, u pitanju je decak starosti godinu dana, nije mi jasan sledeci deo pijelokaliksni sistem desno, hilarno 8mm, proksimalno se ureter ne prati, kaliksi kolabirani. Hvala vam, unapred.

    Odgovoreno: 14. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Neznam da li je ovo na ultrazvucnom ili kontrastnom pregledu.
      nalaz govori da se pocetak desnog uretera ne prati-ne prikazuje
      a da su casice kolabirane. Taj nalaz ne mora nista da znaci a
      opis i nalaz je subjektivna stvar onoga koji to opisuje.
      bez drugih parametara je tesko tumacenje ovog nalaza.