Postovani, tokom 3-4 godina imao sam u proseku 2 puta godisnje upale prostate izazvane iskljucivo e. Coli. Osim u par prvih slucajeva, urinokultura i bris uretre bili su sterilni, dok je prisustvo e. Coli uvek nadjeno u spermi. Terapija je uglavnom ukljucivala kombinaciju antibiotika (u zavisnosti od antibiograma) u trajanju 3-4 nedelje. U tom periodu u dva navrata radjen je i ultrazvuk prostate, koji je bio uredan, s tim sto su dimenzije prostate bile na gornjoj granici normalnih dimenzija) poslednjih godinu i po dana nisam imao nikakvih tegoba (jedanput sam radio kontrolnu spermokulturu koja je bila sterilna) , da bih posto sam uocio blagu promenu boje sperme pre par dana ponovo uradio urino i spermokulturu (urinokultura sterilna, spermokultura - citrobacter spp. Po prvi put) . Da napomenem da je supruga uvek imala sterilne mikrobioloske nalaze (nismo nikada imali odnose tokom trajanja infekcije) . Zanima me da li moze postojati neki dodatni uzrok ponavljanih infekcija, mozda povezan sa abnormalijama u morfologiji prostate? Da li postoji neka dijagnosticka metoda koju bih mogao primeniti? Dodatno imam problem sa smanjenom pokretljivoscu spermatozoida (progresivno pokretni u opsegu 20-31% na cetiri spermograma) , pretpostavljam kao posledica ucestalih infekcija.

    Odgovoreno: 12. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Nalaz spermograma je direktna posledica ucestalih infekcija.
      struktura prostate/misicno zlezdani organ sa slabom cirkulacijom/
      omogucava perzistenciju klica u samom tkivu prostate i pored upornog lecenja.
      predlazem suplementaciju koja moze dugo da se uzima za lecenje infekcije.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com