Vec desetak dana mokrim male kolicine urina (max. 200 ml) veci deo ostaje u besici. Bila sam kod urologa, katetrom su mi izvadili 400 ml urina (nakon mokrenja) . Nisu mi dali nikakve lekove vec samo katetar kojim treba da praznim besiku dva put dnevno. Radi cu i neka snimanja/preglede u skorije vreme (zakazali su mi za kraj februara) . Danas mi je bilo jos gore jer sam mokrila 20 puta i to po 30 do 50 ml. Ja vec godinama imam hronicnu upalu besike ali mi je doktorka rekla da moj trenutni problem nije jedan od simptoma ic-a. Jako sam uplasena, ispanicena. Kako bi mogla sebi da pomognem? Danas mi je gastroenterolog dao buskopan i rekao da ga pijem dvaput dnevno (mozda ce mi se misici opustiti od njega, imam analnu fisuru) . Bila bi vam zahvalna na nekom savetu.

    Odgovoreno: 12. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Sa gastroenterolozima vidite da vam rese analnu fissuru,
      koja moze imati uticaja na vase mokrenje.
      pregledajte stolicu na bakterije i gljivice.
      nadam se da ce urolozi uraditi potrebne pretrage.
      predlazem suplementaciju za sredjivanje stolice a samim tim i fisure,
      sto ce verovatno i mokrenje urediti.
      u slucaju da vam se u stolici nadje candida, onda mi se javite na
      meil: bocokic@gmail. Com
      pozovite se na broj i datum ovog pitanja.