Postovani, pre dva meseca sam dobila terpapiju polygynaxa jer mi je rezultata papa bio iii a. Pre nekoliko dana sam samovoljno radila urinokulturu i dobila rezultat escherichia coli 20000, enterococcus spp 20000, rezultati sedimenta 6-8 leukocita, 3-4 izbledela eritrocita, dosta celija plocastog epitela, vlakna sluzi, malo bakterija. Kome lekaru se trebam obratiti za lecenje problema sa ovim bakterijama (ginekologu, lekaru opste prakse ili urologu) ? Da li je moguce da su ginekoloski problem povezan sa bakterijama iz urina? Posto sam planirala trudnocu koliko dugo traje lecenje? Hvala najlepse na odgovorima.

    Odgovoreno: 12. 02. 2013.
    • Poštovana,
      Nalaz dve vrste bakterija u urinokulturi i to u malom broju najcesce
      govori za kontaminaciju. Zato bih vam predlozio da urinokulturu ponovite,
      ali da obratite paznju na davanje mokrace /direktno mokrite u sterilnu posudu/.
      znaci sa lecenjem sacekajte.
      inace to je u domenu urologije.