Pozdrav. Moje pitanje je - da li je opasno po zdravlje muškarca ako svojevoljno odluči da ne upražnjava seksualne odnose, ako svojevoljno odluči da ni ne masturbira. Dakle ako je muškarac fizički i psihički zdrav, ali odluči da apstinira od bilo kakvih seksualnih aktivnosti (recimo želi da živi asketski i devstveno) da li postoje neke opasnosti od uzdržavanja od ejakulacije? Šta se dešava ako ni ne masturbira povremeno?

    Odgovoreno: 07. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Pa to nije primereno sa nasom prirodom ali ce organizam naci
      resenje za to u nesvesnim nocnim polucijama tako da ce se
      polno reproduktivne funkcije sacuvati.